KONST / Litografier / Färglitografi 15978487
*
nr 1597 8487
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
"i manegen". Signerad, numrerad 18/100, färglitografi, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:25:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 12:44:15
1
Vinnande bud
12/2 20:13:09
2
350 kr
12/2 20:13:09
1
400 kr (Budbetjänt)
12/2 20:13:22
2
450 kr
12/2 20:13:22
1
500 kr (Budbetjänt)
12/2 20:13:29
2
600 kr
12/2 20:13:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ivar morsing litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ivar Morsing
nr 1597 8487
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
"i manegen". Signerad, numrerad 18/100, färglitografi, yttermått inklusive ram: 34x43 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 12:44:15 | 1 | Vinnande bud |
| 12/2 20:13:09 | 2 | 350 kr |
| 12/2 20:13:09 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 12/2 20:13:22 | 2 | 450 kr |
| 12/2 20:13:22 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 12/2 20:13:29 | 2 | 600 kr |
| 12/2 20:13:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ivar morsing litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



